O nas

Logo RADIO ANKRAJesteśmy radiem internetowym nadającym od 13 października 2014 roku. Pomysłodawcą i realizatorem Radia Ankra jest Fundacja Wspierania Aktywności i Rozwoju Lokalnego „Ankra”. Radio powstało z inicjatywy grupy pasjonatów przy wsparciu funduszy PROW 2007-2013, a do współpracy zaprosiliśmy Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL w Warszawie.
Radio Ankra jest pierwszą i jedyną rozgłośnią w Polsce, która zajmuje się głównie problematyką wsi i małych miasteczek. Rozgłośnia prowadzona jest przez redakcję społeczną wspólnie z mieszkańcami i dla mieszkańców
Od chwili powstania sukcesywnie zwiększamy słuchalność docierając do odbiorców w kraju i zagranicą (m.in. Wielka Brytania, Niemcy, Dania, Kanada, Norwegia, Francja). Nadajemy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
Jesteśmy pośrednikiem między urzędami i instytucjami różnego szczebla, fundacjami, stowarzyszeniami, grupami nieformalnymi działającymi w środowiskach wiejskich i małomiasteczkowych.u nas
Radio Ankra to platforma wymiany informacji i promocji działań urzędów i instytucji różnego szczebla, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych w środowiskach wiejskich i małomiasteczkowych.
Dużą część czasu antenowego przeznaczamy na promowanie działań Lokalnych Grup Działania.
W związku z tym zapraszamy Państwa do współpracy i wymiany informacji na naszej antenie.